Home / Ćwiczenia / Alarm pożarowy w pilskiej szkole policji [ZDJĘCIA]

Alarm pożarowy w pilskiej szkole policji [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 15-go maja, po godzinie 13 na placu Staszica w Pile i jego okolicach słychać było głośny huk. Eksplozja miała miejsce w jednej z sal wykładowych Szkoły Policji. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby oraz doszło do pożaru pomieszczenia umiejscowionego na ostatniej kondygnacji budynku. W szkole ogłoszono alarm pożarowy, rozpoczęła się ewakuacja całego obiektu.

Tak rozpoczęły się ćwiczenia taktyczno-bojowe dla obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Pile oraz wytypowanych jednostek OSP, które stacjonują na terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie miasta.

Głównymi zadaniami strażaków było rozwinięcie linii gaśniczej po skomplikowanym układzie klatek schodowych w celu ugaszenia pożaru, ewakuacja osób poszkodowanych oraz nadzór nad bezpieczną ewakuacją pozostałych osób. W sumie z budynku szkoły ewakuowano ponad 700 osób.

Przybywające na miejsce zdarzenia jednostki OSP oprócz wsparcia działań gaśniczych wewnątrz budynku otrzymały zadanie zbudowania buforu wodnego w oparciu o rzekę Gwda i zbiornik o pojemności 13 tysięcy litrów.

Niezapowiedziane ćwiczenia były okazją do sprawdzenia kilku aspektów, w tym przygotowania funkcjonariuszy Szkoły Policji do sprawnej ewakuacji, sprawdzenia mobilności jednostek OSP oraz przećwiczeniu wspólnego działania służb.

W ćwiczeniach udział brały zastępy z obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Pile oraz jednostki OSP Kaczory, OSP RW Piła, OSP Szydłowo i OSP Ujście.

Zdjęcia, tekst: PSP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *