Home / Pożary / Pożar w kamienicy na Witosa [FILM, ZDJĘCIA]

Pożar w kamienicy na Witosa [FILM, ZDJĘCIA]

Na miejscu pojawiły się wszystkie służby, w tym Oficer operacyjny miasta Piła.

W dniu dzisiejszym około godziny 19:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Witosa w Pile. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, policję i zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu okazało się, że czarny dym wydobywa się z okien budynku. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka budynku w celu lokalizacji i ugaszenia źródła pożaru.

Okazało się, że doszło do podpalenia śmieci na klatce schodowej. Prawdopodobnie jeszcze przed przybyciem straży pożarnej wszyscy mieszkańcy tego budynku zdążyli się ewakuować. To nie pierwsza interwencja służb w tym miejscu – w ostatnim czasie strażacy odnotowali podobne zdarzenie w tej kamienicy.

Na miejscu łącznie pojawiło się 5 zastępów straży pożarnej, w tym Oficer operacyjny miasta, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne, ale także policja i zarządca budynku. Działania trwały ponad godzinę.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *