Home / Ćwiczenia / Szkolenia strażaków w zakresie pojazdów hybrydowych

Szkolenia strażaków w zakresie pojazdów hybrydowych

W dniach 20-22 lutego 2017 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile przedstawiciele Autoryzowanej  Stacji Dealerskiej Toyota Tadeusz Ukleja z Ujścia przeprowadzili dla strażaków z powiatu pilskiego szkolenie w zakresie pojazdów o napędzie hybrydowym.

Informacje o autach hybrydowych omawiane są już od kilku lat w trakcie doskonalenia zawodowego przez strażaków. Po raz pierwszy podczas szkolenia udało się zorganizować szkolenie teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem dwóch modeli samochodów hybrydowych. Szkolenie umożliwiło w praktyce poznać podstawowe aspekty dotyczące pojazdów hybrydowych.

Podczas szkolenia przedstawiciele Toyoty wyjaśnili jak rozpoznać na drodze auto hybrydowe, jakie systemy znajdują się w pojazdach hybrydowych oraz z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać strażacy podczas działań ratowniczo – gaśniczych. W szkoleniu uczestniczyło 87 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile oraz strażacy z jednostek  OSP w KSRG z Kaczor, Starej Łubianki, Szydłowa, Ujścia, Łobżenicy i Białośliwia.

Opracował:  mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *