Home / Ćwiczenia / Ćwiczenia na wieżowcach [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia na wieżowcach [ZDJĘCIA]

W dniach 13-15 lutego 2017 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile przeprowadzili ćwiczenia w zakresie gaszenia pożarów w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Ćwiczenia możliwie były do zrealizowania dzięki współpracy z Pilską Spółdzielnią Mieszkaniową. Tym razem do ćwiczeń wybrane zostały wieżowce w Pile przy ul. Łowieckiej. Podczas ćwiczeń doskonalono umiejętności szczególnie w zakresie budowy linii gaśniczych wewnątrz obiektów.

Podczas ćwiczeń zastosowane zostały niestandardowe sposoby zwijania węży, znacznie ułatwiające pracę strażakom. Wykorzystane zostały miedzy innymi kasetony na węże oraz potocznie zwany „ślimak” czyli pojedynczy krąg o dużej średnicy złożony na płasko, na końcu którego montuje się prądownicę typu turbo. Strażacy sprawdzili również  warunki dojazdu do obiektów wysokich, przepustowość klatek schodowych, dostęp do wyjść ewakuacyjnych oraz zaopatrzenie wodne w postaci hydrantów.

Bardzo ważnym elementem podczas ćwiczeń były bezpośrednie spotkania i rozmowy z mieszkańcami, podczas których strażacy przekazali wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa pożarowego  oraz  sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia. Na terenie Piły znajduje się 46 obiektów wysokich
w których zamieszkuje blisko 12 tysięcy mieszkańców.

Opracował:  mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Zdjęcia: kpt. Michał Warykasz  

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *