Home / Wypadki / Zderzenie osobówki z pociągiem w Szydłowie [ZDJĘCIA]

Zderzenie osobówki z pociągiem w Szydłowie [ZDJĘCIA]

Kierowca i pasażer byli nietrzeźwi. Na miejscu pojawiły się 4 zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja i służby kolejowe.

W dniu 2/02/17 o godzinie 8:37 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęła informacja o wypadku pociągu osobowego relacji Szczecin-Warszawa z pojazdem osobowym na przejeździe kolejowym w Szydłowie.

Po dotarciu na miejsce akcji pierwszych służb okazało się, że w pojeździe znajdują się dwie osoby, które przy wsparciu strażaków zdołały opuścić wrak pojazdu. Następnie dwójka mężczyzn została przekazana w ręce ratowników medycznych, na szczęście nie wymagali oni hospitalizacji.

W czasie czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowca pojazdu osobowego nie dość, że nie posiadał prawa jazdy to był także nietrzeźwy. – Miał niecałe 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje rzecznik pilskiej policji, mł. asp. Magdalena Marchwant.

W pociągu relacji Szczecin-Warszawa znajdowało się około 30 osób, nikt z pasażerów nie doznał żadnych obrażeń. Na miejscu pracowały 5 zastępów straży pożarnej z JRG1 oraz OSP Szydłowo i OSP Skrzatusz, ale także dwa zespoły ratownictwa medycznego, a także policja wraz ze służbami kolejowymi. Działania zakończono po około dwóch godzinach.

fot. OSP Szydłowo

Reklama

One comment

  1. Zacznijmy ze za nim straz przyjechala to byli juz poza autem.. i OSP Skrzatusz tez brala udzial.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *