Home / Inne służby / Nowoczesny radiowóz dla pilskiej policji [ZDJĘCIA]

Nowoczesny radiowóz dla pilskiej policji [ZDJĘCIA]

Od 22 grudnia br. flota samochodowa pilskiej jednostki Policji wzbogaciła się o nowy radiowóz m-ki Volkswagen T6. Samochód trafił do Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Polska Policja zakupiła łącznie 100 takich Volkswagenów. Trafiły one do jednostek w całym kraju. Przetarg przeprowadziła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Całkowity koszt radiowozów to szesnaście milionów pięćset tysięcy złotych. Pojazdy zostały kompleksowo przystosowane do służby.

22 grudnia br.  Komenda Powiatowa Policji w Pile wzbogaciła się o nowy oznakowany radiowóz  m-ki Volkswagen T6.  Samochód trafi do Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, gdzie wykorzystywany będzie podczas codziennej służby funkcjonariuszy. Nowy radiowóz poprawi sytuację floty samochodowej pilskiej Policji, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu nabyła w drodze przetargu łącznie 100 takich samochodów VW T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 150KM. Koszt jednego pojazdu to 165000 złotych. Kwota obejmuje radiowóz już gotowy do działania. Wszystkie zakupione pojazdy zostały specjalnie przystosowane do służby w Policji w fabryce Volkswagena – w Zakładzie Zabudów Specjalnych. To właśnie w tym zakładzie, policyjne samochody są kompleksowo przygotowywane według odpowiedniej specyfikacji. Po wszystkich niezbędnych modyfikacjach, pojazdami będzie mogło podróżować 5 policjantów oraz 2 osoby zatrzymane.

Środki na zakup pochodzą z budżetu państwa. Zostały przekazane przez Komendę Główną Policji. 21 grudnia br. radiowozy zostały przekazywane do służby na terenie jednostek w całej Polsce. W Technicznym Centrum Szkoleniowo Serwisowym VW Financial Services w Poznaniu odbyło się również szkolenie dla funkcjonariuszy, którzy będą na co dzień użytkować nowe służbowe pojazdy.

Autor: KWP P-ń/Magdalena Marchwant

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *