Home / Wypadki / Wypadek z udziałem autobusu miejskiego w Pile [FILM, ZDJĘCIA]

Wypadek z udziałem autobusu miejskiego w Pile [FILM, ZDJĘCIA]

Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z pojazdów uwięziona jest osoba poszkodowana.

W niedzielę 18/12/2016 około godziny 15.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z autobusem miejskim. Do zdarzenia doszło na ul. Siemiradzkiego, na wyjeździe z obszaru zabudowanego w kierunku Trzcianki. Dyżurny PSP zadysponował do akcji trzy zastępy z dwóch pilskich JRG, ZRM oraz policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów rozpoznano, że kierowca samochodu osobowego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo autobusem. W wyniku zderzenia kierujący Toyotą został uwięziony w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuacji jej z pojazdu. Autobusem podróżowały 4 osoby, które jak się okazało po przebadaniu przez lekarza, nie wymagały hospitalizacji. Kierowcę pojazdu osobowego z ogólnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala.

Na czas działań i uprzątnięcia jezdni ruch pojazdów był wstrzymany. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja. Akcja trwała ponad 1,5 godziny.

Autobus biorący udział w wypadku, w dniu dzisiejszym miał zakończyć trwający od wtorku okres testowy w MZK w Pile.

Siły i środki:
– 551[P]90 SLRr – Oficer Operacyjny
– 551[P]21 GBA – JRG 1
– 551[P]44 SRt – JRG 1
– 552[P]22 GLBA – JRG 2
– ZRM P0101
– Patrol policji

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *