Home / Wypadki / Wypadek na pilskiej obwodnicy

Wypadek na pilskiej obwodnicy

W minioną środę na pilskiej obwodnicy zderzyły się dwa pojazdy, kierowca jednego z nich trafił do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

W dniu 14 grudnia 2016 roku o godzinie 8.22  dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu  ul. Wawelskiej z pilską obwodnicą stanowiącą fragment drogi krajowej nr 10.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów marki  DAF oraz Lublin.

W wyniku wypadku jedna osoba pozostawała uwięziona w samochodzie Lublin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do pozostającego w pojeździe kierowcy przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych. Ponadto, strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanej osobie biorącej udział w wypadku.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni. W wyniku wypadku jedna osoba poszkodowana trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy straży pożarnej oraz Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Przyczyny oraz okoliczności wypadku bada Policja.

Opracowanie : mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *