Home / Pożary / Dwa pożary mieszkań w Pile

Dwa pożary mieszkań w Pile

W obu przypadkach strażacy borykali się z silnym zadymieniem w lokalach mieszkalnych.

W dniu 6 grudnia 2016 roku około godziny 16.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy 14-ego Lutego w Pile. Do akcji natychmiast skierowano sekcję gaśniczą i drabinę mechaniczną z JRG 1. Na miejscu stwierdzono, że wewnątrz mieszkania panuje silne zadymienie.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka, aby zlokalizować źródło i ugasić pożar. Po przeszukaniu mieszkania pod względem obecności osób, lokal okazał się pusty. Spaleniu uległy przedmioty stolarki meblowej. Działania trwały ponad godzinę. Przyczyny pożaru nie są znane. Na miejscu zdarzenia pojawił się także patrol policji oraz zarządca budynku.

Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 19.20 w wieżowcu przy ul. Wojska Polskiego. Zgłoszenie dotyczyło pożaru mieszkania na piątym piętrze. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1.  Na miejscu panowało duże zadymienie spowodowane pożarem, wywołanym prawdopodobnie przez dzieci. Na szczęście osób poszkodowanych nie było.

Fotografie z ul. Wojska Polskiego otrzymaliśmy od czytelnika Mateusza.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *