Home / Miejscowe zagrożenia / Tragiczny pożar na Lutyckiej

Tragiczny pożar na Lutyckiej

Straż pożarna została zadysponowana do pożaru mieszkania na ul. Lutyckiej, niestety bilans tego zdarzenia okazał się tragiczny.

W dniu dzisiejszym po godzinie 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęła informacja o pożarze mieszkania na ul. Lutyckiej w Pile. Na miejsce natychmiast zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po dotarciu na miejsce strażacy błyskawiczne przystąpili do akcji gaśniczej, pożar miał miejsce w  mieszkaniu na 1 piętrze budynku wielorodzinnego. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy zdążyli się ewakuować.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do palącego się mieszkania i ugasili pożar, podczas którego panowało bardzo silne zadymienie. Równolegle z akcją gaśniczą mundurowi prowadzili oględziny w mieszkaniu – niestety w jednym z pomieszczeń znaleziono ciało mężczyzny.
Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon – informuje portal Piła112 mł. bryg. Szukajło Zbigniew, dowódca JRG2 Piła.

Na miejscu cały czas są służby, aktualnie swoje czynności prowadzi prokurator wraz z policją. W działaniach uczestniczyli także strażacy w sile 5 zastępów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *