Home / Galerie / Nowy radiowóz dla pilskich policjantów [ZDJĘCIA]

Nowy radiowóz dla pilskich policjantów [ZDJĘCIA]

Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak uroczyście odebrał z rąk Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego kluczyki do nowego oznakowanego radiowozu. Samochód będzie służył pilskim policjantom z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków Gminy Piła oraz Policji.

W dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski uroczyście przekazał Komendantowi Powiatowemu mł. insp. Piotrowi Skrzypkowiakowi kluczyki do nowego oznakowanego samochodu marki Kia Ceed.

Gmina Piła w wyniku porozumienia zawartego z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu i Komendą Powiatową Policji w Pile partycypowała  w kosztach zakupu radiowozu dla pilskiej jednostki przeznaczając na ten cel 50% wymaganych środków finansowych.

Pojazd poświęcił proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Pile i kapelan pilskich stróżów prawa ks. Antoni Tofil. Wśród obecnych była także W-ce Przewodnicząca Rady Miasta Maria Kubica, I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sławomir Sobański, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Pile kom. Robert Kossak oraz kadra kierownicza pilskiej jednostki.

Przekazany samochód trafi do Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, gdzie wykorzystywany będzie podczas codziennej służby pilskich funkcjonariuszy. Nowe radiowóz poprawi sytuację floty samochodowej Komendy Policji w Pile oraz pozwoli policjantom na jeszcze szybszy dojazd w miejsca interwencji, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Piła.

Komendant Powiatowy Policji w Pile podziękował Prezydentowi Miasta Piły za dofinansowanie zakupu radiowozu oraz za dotychczasową efektywną współpracę.

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Marchwant/Komenda Powiatowa Policji w Pile

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *