Home / Wypadki / Karambol na DK10 w Grabównie [ZDJĘCIA]

Karambol na DK10 w Grabównie [ZDJĘCIA]

W zdarzeniu poszkodowane zostały 3 osoby, na szczęście ich obrażenia nie są groźne. Utrudnienia w ruchu trwały 5 godzin.

W dniu 22/10/16 około godziny 16:30 pilskie służby zostały zaalarmowane o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Grabówno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły i środki.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej i zespołu ratownictwa medycznego przystąpiono do zabezpieczenia miejsce zdarzenia oraz do udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Łącznie w zdarzeniu brało udział 5 pojazdów osobowych, cztery z nich wjechały do przydrożnego rowu, prawdopodobnie to uratowało ich przed zderzeniem czołowym.

Drogą krajową nr 10 jechał kierowca renault megane z pasażerką. Prawdopodobnie w czasie wyprzedzania innego pojazdu kierowca zjechał ze swojego pasa ruchu. Zahaczył o cztery jadące tamtędy auta: opla astrę, skodę rapid, seata alteę i volkswagena passata. Kierowcy tych samochodów, by nie dopuścić do czołowego zderzenia, zjeżdżali z drogi, wjeżdżali do rowu – poinformowała mł. asp. Magdalena Marchwant z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W wypadku łącznie poszkodowane zostały 3 osoby, na szczęście nie są to poważne obrażenia. W początkowej fazie działań służb droga w tym miejscu była zablokowana, łącznie działania i utrudnienia trwały 5 godzin.

Na miejscu pojawili się strażacy z JRG2, OSP Grabówno i OSP Miasteczko Krajeńskie – łącznie 4 zastępy, ale także dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja wraz z technikiem policyjnym.

fot. OSP Miasteczko Krajeńskie

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *