Home / Pożary / Ogromny pożar gospodarstwa w Żelaźnie [ZDJĘCIA]

Ogromny pożar gospodarstwa w Żelaźnie [ZDJĘCIA]

Budynek inwentarski w całości objęty był ogniem, na miejscu pracowało 16 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza wraz z dogaszaniem pogorzeliska trwała 10 godzin.

W dniu 11 października br. o godzinie 23.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze gospodarstwa w miejscowości Żelazno (gmina Wyrzysk).

Po przyjeździe na miejsce pierwszej jednostki straży pożarnej ogniem objęty był w całości budynek inwentarski – informuje mł. bryg. Zbigniew Szukajło, dowódca JRG2 Piła. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie budynku mieszkalnego, zlokalizowanego około 5 metrów od palącego się budynku inwentarskiego.

Z racji dużego ryzyka zawalenia się budynku strażacy prowadzili działania tylko z zewnątrz. Całą akcję utrudniała pora nocna, ale także wysoka temperatura i duże zadymienie. Na miejscu zdarzenia działaniami gaśniczymi dowodził Komendant Powiatowy PSP w Pile wraz z grupą operacyjną. Ponadto na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wyrzysk.

Działania łącznie trwały około 10 godzin. W pożarze nie odnotowano osób poszkodowanych, niestety zginęło wiele zwierząt hodowlanych, które znajdowały się w środku gospodarstwa. Przyczyny pożaru ustala pilska policja.

fot. OSP Wyrzysk

 

 

Reklama

One comment

  1. A skąd pobierali Strażacy wodę. Jeździli po Rudzie i szukali pobór wody to był najbliższe miejsce a tu zostało zasypane a mieli przenieść w inne miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *