Home / Pożary / Śmiertelny pożar kamienicy na Kolbego

Śmiertelny pożar kamienicy na Kolbego

Dziś rano pilskie służby ponownie musiały zmierzyć się z ciężką akcją – tym razem z pożarem mieszkania w jednej z kamienicy na ul. Kolbego. Niestety jedna osoba straciła w tym pożarze życie.

W dniu dzisiejszym około godziny 5:30 do SKKP PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze kamienicy na ul. Kolbego w Pile. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano 5 zastępów straży pożarnej z dwóch pilskich jednostek, w tym wozy specjalne: drabinę oraz podnośnik.

Po dojeździe strażacy przystąpili do akcji gaśniczej mieszkania znajdującego się na I piętrze kamienicy, działania gaśnicze prowadzono zarówno od środka, jak i od zewnątrz – przy pomocy drabiny mechanicznej.

Równocześnie z działaniami gaśniczymi mundurowi w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania w celu poszukiwania osób – jedna kobieta znajdowała się w mieszkaniu, bez funkcji życiowych, na miejsce natychmiast zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który stacjonował na terenie JRG1.

Niestety pomimo reanimacji kobiety nie udało się uratować. Działania trwały około 2 godzin, na miejscu łącznie pojawiło się 6 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej z Piły, w tym Oficer Operacyjny Miasta, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

zdjęcia i film: Czytelnicy

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *