Home / Galerie / Ulewny i wietrzny czwartek [ZDJĘCIA]

Ulewny i wietrzny czwartek [ZDJĘCIA]

W minioną dobę nad powiatem pilskim odnotowano silne opady deszczu połączone z porywistym wiatrem. Gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne wyrządziły wiele szkód. Strażacy wzywani byli do 80 zdarzeń – informuje mł. bryg. Zbigniew Szukajło, dowódca JRG2 Piła

Miniony czwartek dla pilskich strażaków okazał się bardzo pracowitym dniem, w którym łącznie odnotowali 80 zdarzeń. Były to głównie powalone drzewa, które blokowały drogi, uszkodzone opierzenia dachów i kominów, ale także zalane piwnice i posesje.

Najwięcej zdarzeń odnotowali strażacy z Piły – aż 26 interwencji, w których uczestniczyli zarówno strażacy zawodowy, jak i ochotnicy z OSP Ratownictwo Wodne w Pile. Wiele zdarzeń odnotowano także w Wyrzysku – 14 interwencji i Szydłowie – 11 zdarzeń. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Pilscy strażacy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burz i ulew:

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas burz oraz silnych wiatrów połączonych z intensywnymi opadami deszczu. Nie należy zatrzymywać się pod liniami energetycznymi, drzewami oraz planszami reklamowymi, które potencjalnie stwarzają największe zagrożenia. Pamiętajmy  również o zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się na naszych balkonach oraz podwórkach, które mogą być porwane przez podmuchy wiatru i stworzyć zagrożenie dla innych osób.

We wczorajszych działaniach m.in. uczestniczyli: PSP Piła (JRG1, JRG2), OSP RW Piła, OSP Szydłowo, OSP Stara Łubianka, OSP Wyrzysk, OSP Łobżenica, OSP Osiek nad Notecią, OSP Białośliwie, OSP Wysoka, OSP Kaczory, OSP Kruszewo. W dniu dzisiejszym od godzin porannych strażacy także usuwają skutki wczorajszej pogody.

fot. OSP Kaczory, OSP Kruszewo, OSP Osiek nad Notecią

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *