Home / Inne służby / Tragiczny finał poszukiwań w Węglewie

Tragiczny finał poszukiwań w Węglewie

W akcję poszukiwawczą włączyli się strażacy, policjanci oraz leśnicy. Niestety akcja nie powiodła się sukcesem.

W minioną niedzielę po godzinie 18:00 strażacy z OSP Nowa Wieś Ujska i Kruszewo, a także policjanci wraz z leśnikami zostali skierowani do Jabłonowa. Na miejscu penetrowano okoliczne lasu w celu odnalezienia zagonionego mężczyzny.

Idąc w około 15 metrowych odstępach od siebie, dokładnie przeszukaliśmy okoliczne lasy – na początek las od drogi wojewódzkiej 182, aż do wsi Węglewo. Idąc z powrotem w kierunku Jabłonowa, zaginionego szukaliśmy po drugiej stronie drogi łączącej dwie wsie Węglewo – Jabłonowo – informują strażacy z OSP, którzy uczestniczyli w akcji poszukiwawczej. Poszukiwania mężczyzny trwały około 3 godziny, niestety w tym dniu nikogo nie znaleziono.

Następnego dnia, w poniedziałek wznowiono akcję poszukiwawczą.  – W porannych godzinach zaczęliśmy szukać w lasach za Węglewem, mniej więcej od rozjazdu polnej drogi w kierunku dwóch leśniczówek: Gołepole i Cisze – informują strażacy z Kruszewa. Niestety po niespełna dwóch godzinach w lesie znaleziono zwłoki mężczyzny. Dalsze działania na miejscu prowadzili policjanci wraz z prokuratorem.

W dwudniowych poszukiwaniach brali udział:
– 558[P]24 GBA Renault Midliner M.210 OSP Nowa Wieś Ujska,
– 559[P]22 GBA MAN TGM 13.280 OSP Kruszewo,
– 559[P]21 GBA Star 12.157 OSP Kruszewo,
– patrole policji,
– leśnicy,
– prokurator

fot. OSP Kruszewo

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *