Home / Pożary / Pożar magazynu meblowego w Pile [ZDJĘCIA]

Pożar magazynu meblowego w Pile [ZDJĘCIA]

W akcji, która trwała ponad 5 godzin, udział wzięło 6 zastępów PSP i OSP.

Około godziny 17.30 do SKKP w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze byłego magazynu meblowego przy ulicy Podgórnej w Pile. Na miejsce skierowano dwa zastępy gaśnicze z JRG 1. Dym z palącego się obiektu było widać z daleka. Po dojeździe rozpoznano, że wewnątrz budynku palą się drewniane płyty, belki oraz śmieci.

Jak okazało się w późniejszej fazie działań ogień znajdował się także wewnątrz podbitki dachowej, która była wypełniona wełną mineralną. Zdecydowano o zadysponowaniu podnośnika z JRG 2, aby wszcząć akcję również od strony dachu. Przy użyciu piły ratowniczej wykonano otwory w blaszanym dachu i przystąpiono do jego rozbiórki. Z racji na dużą powierzchnię zadysponowano dodatkowe siły i środki w postaci zastępów z Kaczor i Szydłowa. Na miejsce przybył także Oficer Operacyjny z JRG 1. Kilkukrotnie obiekt przeszukiwano pod kątem obecności osób – na szczęście w budynku nikogo nie było.

Na czas działań ruchem na ulicy Podgórnej kierowała policja. Działania zakończono około godziny 23.50, a obiektu pilnowała straż miejska.

Przed godziną 4. nad ranem strażnicy zauważyli dym nad budynkiem. Zastęp, który przyjechał na miejsce stwierdził, że na dachu ponownie pojawił się ogień. Dzięki szybkiej reakcji nie zdążył się on rozprzestrzenić i po około godzinie działania zakończono.

Siły i środki:
– 551[P]21 GBA – JRG 1
– 551[P]25 GCBA – JRG 1
– 551[P]90 SLRr – JRG 1
– 552[P]53 SH 32 – JRG 2
– 559[P]04 GBA – OSP Kaczory
– 559[P]15 GBA – OSP Szydłowo
– Policja
– Pogotowie gazowe
– Straż miejska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *