Home / Wypadki / Poważny wypadek na DK11 w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Poważny wypadek na DK11 w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Dziś wcześnie rano służby ratunkowe z naszego regionu zostały zaalarmowane o wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych w Dobrzycy. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby, jedna z nich jest w ciężkim stanie.

W dniu 11/05/16 około godziny 6:45 dyżurny CPR Piła otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK11 na trasie Dobrzyca-Krępsko, gdzie zderzyły się czołowo dwie osobówki. – Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z Piły, którzy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim poszkodowanym – relacjonuje kpt. Paweł Kamiński z pilskiej straży pożarnej.

Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział pojazdy: volkswagen Passat oraz fiat Doblo. Łącznie poszkodowane zostały 4 osoby, wśród nich znajdowało się małe dziecko. Cała czwórka trafiła do szpitala w Pile.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z rozbitych pojazdów oraz pomocy w załadunku wraków na lawetę pomocy drogowej – mówi kpt. Paweł Kamiński. Na czas działań ruch w tym miejscu był zablokowany przez blisko dwie godziny. Na miejscu pojawiło się 5 zastępów straży pożarnej, 4 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja, który ustala przebieg tego zdarzenia.

Siły i środki:

Straż Pożarna:
– 551[P]21 – GBA – JRG1 Piła,
– 551[P]44 – SRt – JRG1 Piła,
– 551[P]90 – SLRr – JRG1 Piła,
– 552[P]43 – SRt – JRG 2 Piła,
– 559[P]16 – GBA  – OSP Stara Łubianka,

Pogotowie Ratunkowe:
– cztery zespoły ratownictwa medycznego z Piły, Ujścia i Jastrowia,

Policja:
– pilska drogówka, technik.

fot. kpt. Paweł Kamiński/PSP Piła

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *