Home / Inne służby / Pracowity niedzielny wieczór [ZDJĘCIA]

Pracowity niedzielny wieczór [ZDJĘCIA]

Wczorajszy niedzielny wieczór dla wielu naszych strażaków okazał się pracowity, interweniowali oni w 5 zdarzeniach na terenie powiatu pilskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Godzina 19:22 CPR w Pile otrzymuje zgłoszenie – pożar sadzy w przewodzie kominowym w Wyrzysku. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z OSP Wyrzysk oraz zastęp GBA z JRG1. Działania polegały na wygaszeniu paleniska oraz wyczyszczeniu komina za pomocą szczotek oraz piasku.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Pile, przed godziną 20:00 na skrzyżowaniu dróg: Wawelskiej i Składowej, gdzie zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Niestety w wyniku wypadku ucierpiała jedna osoba – została ona przetransportowana do pilskiego szpitala. Na miejscu pojawiły się 2 zastępy straży pożarnej z “2”, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Następne zgłoszenie – godzina 20:39 – wyjazd ciężkiego wozu gaśniczego z pilskiej “2”, GBA z OSP Wysoka oraz drabiny z Miasteczka Krajeńskiego do kolejnego pożaru sadzy w kominie. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Wysokiej na ul. Dworcowej. Działania trwały blisko dwie godziny.

Około godziny 21:00 strażacy z Piły i Szydłowa interweniowali w kolejnym pożarze komina w Zawadzie. Tutaj także strażacy ugasili palenisko oraz przystąpili do czyszczenia zanieczyszczonego przewodu. Działania trwały 2 godziny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 4:00 strażacy z Szydłowa po raz kolejny zostają wysłani do akcji – w Kłodzie doszło do pożaru śmieci na wysypisku. Pożar nie był na tyle rozwinięty, aby ściągać kolejne siły i środki. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.

fot. OSP Wysoka, OSP Wyrzysk, OSP Szydłowo

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *