Home / Wypadki / Tragiczny wypadek na obwodnicy Wyrzyska [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek na obwodnicy Wyrzyska [ZDJĘCIA]

Tragiczne skutki wypadku, przyczyny zdarzenia bada policja. Droga cały czas zablokowana.

Kilkanaście minut przed godziną 15. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pile wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na DK10 , a dokładniej na odcinku wyrzyskiej obwodnicy.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwie jednostki OSP oraz zastęp z JRG2, Zespoły Ratownictwa Medycznego i policję. Po dojeździe na miejsce okazało się, że zderzyły się trzy pojazdy: samochód dostawczy i dwa ciągniki siodłowe z naczepą. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uzyskaniu dostępu do osób poszkodowanych, odłączenia zasilania w pojazdach i neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierujący autem dostawczym. Kierowca jednego auta ciężarowego w ciężkim stanie został przetransportowany przez ZRM z Wyrzyska do szpitala, drugi prawdopodobnie odniósł niewielkie obrażenia  .

Droga w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna, utrudnienia potrwają jeszcze około 2-3 godzin. Na miejsce zadysponowany został także zastęp chemiczny, którego zadaniem jest przepompowanie oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika paliwa ciągnika siodłowego.

Przyczyny wypadku bada policja. Wyznaczony został objazd przez miasto Wyrzysk.

Siły i środki:
– 551[P]60 SRChem – JRG 1 Piła
– 552[P]43 SRt – JRG 2 Piła
– 552[P]90 SOp – Oficer Operacyjny Miasta
– 559[P]24 SLRt – OSP Wyrzysk
– 559[P]30 GBA – OSP Osiek n/Notecią

fot. czytelnicy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *