Home / Wypadki / Niebezpieczny poranek, 4 osoby ranne w wypadkach [ZDJĘCIA]

Niebezpieczny poranek, 4 osoby ranne w wypadkach [ZDJĘCIA]

Dzisiejszy poranek obfitował w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Nasze służby miały pełne ręce roboty. Poniżej szczegóły.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 7:00 w miejscowości Szczerbin, gdzie kierowcy dwóch pojazdów stracili panowanie nad swoimi autami; wypadli z drogi i dachowali. W wyniku tego zdarzenia ucierpiała kierująca Fordem, na szczęście nie odnotowano poszkodowanych z drugiego pojazdu, który również dachował. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Łobżenica oraz JRG2 Piła, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

12768082_947115538718421_1869522273_o

Kilkanaście metrów dalej nasi ratownicy byli świadkami kolejnego zajścia. Nieopodal pierwszego zdarzenia zderzyły się kolejne trzy wozy. – Kierująca pojazdem osobowym Nissan Primera zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem Fiat Punto. W wypadku drogowym uczestniczył również trzeci pojazd – Citroen Jumper – informują strażacy z Łobżenicy, którzy natychmiast przystąpili do pomocy poszkodowanym.

W wyniku tego wypadku zakleszczona w pojeździe została jedna osoba, którą strażacy szybko wyciągnęli z pojazdu, a następnie udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, później osoba ta trafiła w ręce zespołu ratownictwa medycznego. – W skutek wypadku mężczyzna z obrażeniami klatki piersiowej i kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala – informują strażacy z Łobżenicy. Działania w Szczerbinie trwały do około godziny 10:00.

 

Godzina 8:35 – nasze służby dostają kolejne informacje o wypadku drogowym – tym razem na trasie Wysoka-Czajcze, gdzie osobówka potrąciła rowerzystę. Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP Wysoka, którzy natychmiast po przybyciu przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy rowerzyście, aż do czasu przyjazdu karetki. – Poszkodowany z wielonarządowymi urazami w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany przez karetkę specjalistyczną z Wyrzyska do szpitala w Pile – mówią strażacy z OSP Wysoka.

12742388_859039417535650_653940258710157500_n

W czasie działań strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Rudnej. Na miejscu okazało się, że zderzyły się: pojazd osobowy oraz skuter. Niestety w tym zdarzeniu również poszkodowana została jedna osoba – kierowca skutera, która został zabrany do szpitala w Pile. W tych zdarzeniach brali udział strażacy ochotnicy z Wysokiej oraz z pilskiej „1”, ale także policja i zespoły ratownictwa medycznego z Wyrzyska i Złotowa.

Apelujemy o ostrożność, ponieważ w najbliższym czasie panować będzie zimowa aura, która prawdopodobnie przyczyniła się do dzisiejszych zdarzeń!

Część zdjęć dzięki uprzejmości OSP Wysoka

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *