Home / Pożary / Tragiczny pożar garażu na Kaczorskiej [ZDJĘCIA]

Tragiczny pożar garażu na Kaczorskiej [ZDJĘCIA]

To nie była spokojna noc dla naszych służb. Niestety w wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby. Przyczyny i okoliczności pożaru bada Policja pod nadzorem przybyłego na miejsce Prokuratora.

W nocy z wtorku na środę tuż przed godziną 2:00 pilscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru garażu przy ul. Kaczorskiej w Pile. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się całe wnętrze jednego z garażu w zabudowie szeregowej. Do wnętrza palącego się garażu podane zostały w natarciu dwa prądy gaśnicze wody. Ogień w początkowej fazie gaszenia pożaru wypełniał całe wnętrze pomieszczenia – relacjonuje mł. bryg. Zbigniew Szukajło, dowódca JRG2.

Niestety w czasie działań gaśniczych strażacy odnaleźli zwłoki dwóch osób, wyniesiono także spaloną butle z gazem propan. – Strażacy przy wykorzystaniu pilarek do cięcia stali i betonu otworzyli bramy garażowe od bezpośrednio zagrożonych sąsiednich garaży. Sąsiednie pomieszczenia zostały oddymione i dokładnie sprawdzone – informuje dowódca.

W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja i prokurator.

Zdjęcia: PSP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *