Home / Ciekawostki / Strażacy z Kaczor uratowali jelenia [ZDJĘCIA]

Strażacy z Kaczor uratowali jelenia [ZDJĘCIA]

Zwierze potrzebowało pilnej pomocy, na miejsce błyskawicznie dotarli strażacy z Kaczor, którym udało się wydostać jelenia z wody.

W dniu 18/01/16 przed godziną 15:00 strażacy z OSP Kaczory dostali zgłoszenie o topiącym się zwierzęciu w rzece Noteć, w miejscowości Prawomyśl. Na miejsce udali się zastępem technicznym, okazało się, że jeleń wpadł do zamarzniętej rzeki i nie może się z niej wydostać.

Strażacy wykłuli lód, aby zwierzęciu było łatwiej wyjść na brzeg, następnie przymocowali liny do poroża jelenia i pomogli mu wydostać się z rzeki.  – Ważył około 350 kg. Był cały sztywny, nie stawiał żadnego oporu, tylko dyszał. Położyliśmy go na wyłożonych wcześniej snopkach siana na ziemię i okryliśmy go kocami oraz sianem. Obok rozpaliliśmy ognisko, by było mu ciepło – mówi Bartosz Załachowski, dowódca akcji.

Po ponad dwóch godzinach akcja została zakończona. Na miejscu pojawił się także przedstawiciel z koła łowieckiego oraz weterynarz. Około godziny 22:00 jeleń wstał i pobiegł do lasu, wszystko wskazuje, że jest cały i zdrowy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Kaczory.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *