Home / Pożary / Pożary przewodów kominowych w Bronisławkach i Białośliwiu [ZDJĘCIA]

Pożary przewodów kominowych w Bronisławkach i Białośliwiu [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie nasilają się wezwania dotyczące pożarów sadzy w przewodach kominowych. Tylko dziś nasi strażacy mieli dwa takie zdarzenia.

Dokładnie o godzinie 15:39 strażacy ochotnicy z OSP Kruszewo w sile dwóch zastępów zostało zadysponowane do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Bronisławki. Na miejscu okazało się, że poza pożarem przewodu kominowego zagrożone jest także jedno z mieszkań w bloku, gdzie panowało zadymienie.

Działania straży polegały na przeczyszczeniu komina przy pomocy szczotki kominiarskiej, wyczyszczeniu pieca oraz oddymieniu mieszkania – informują strażacy z OSP. Dodatkowo strażacy użyli także detektora CO oraz kamery termowizyjnej. Na miejscu pojawili sie także strażacy z pilskiej „1”. Działania zakończono po ponad godzinie.

Apelujemy o regularne czyszczenie przewodów kominowych. Szczęście w nieszczęściu, że dzisiejsze zdarzenie miało miejsce w ciągu dnia, dzięki czemu mieszkaniec w porę opuścił mieszkanie i zawiadomił straż pożarną – ostrzegają strażacy z OSP Kruszewo.

Niecałe dwie godziny później, o godzinie 18:20 strażacy z Miasteczka Krajeńskiego oraz Białośliwia zostali zadysponowani do kolejnego tego typu akcji. Przewód kominowy palił się w Białośliwiu, na pomoc wysłano także strażaków z JRG2 Piła. Działania zakończono po ponad godzinnej akcji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Kruszewo oraz OSP Białośliwie.

 

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *