Home / Pożary / Budynek gospodarczy w ogniu [ZDJĘCIA]

Budynek gospodarczy w ogniu [ZDJĘCIA]

Niedzielne popołudnie w kilku miejscowościach przerwał dźwięk syren OSP. Zdarzenie okazało się poważne. Szczęście w nieszczęściu, że nikt nie ucierpiał.

Około godziny 16.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) zadysponował dwie jednostki OSP oraz zastęp gaśniczy z JRG 2 do Wolska Górnego (gm. Miasteczko Krajeńskie). Zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku gospodarczego.

Po dojeździe na miejsce akcji pierwszych zastępów okazało się, że zadysponowane do tej pory siły i środki będą niewystarczające. Języki ognia widoczne były z kilkudziesięciu metrów.

Do działań kierowano kolejne jednostki, gdyż pożarem objęte było całe poddasze. Dodatkowym utrudnieniem była lokalizacja objętych pożarem zabudowań. Znajdowały się one pomiędzy dwoma budynkami mieszkalnymi, które trzeba było chronić przed przedostaniem się ognia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że spłonęła zabudowa gospodarcza o powierzchni około 90m2, niewielka ilość opału i samochód. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty szacowane są na blisko 100 tysięcy złotych.
Działania zakończono po około 4 godzinach zmagań.

Siły i środki:

– Oficer Operacyjny PSP
– 552[P]25 GCBA – JRG 2 Piła
– 559[P]01 GBA – OSP Białośliwie
– 559[P]12 GBM – OSP Miasteczko Krajeńskie
– 559[P]13 GBA – OSP Miasteczko Krajeńskie
– 559[P]14 SD30 – OSP Miasteczko Krajeńskie
– 559[P]34 GCBA – OSP Wysoka
– 557[P]61 GBA – OSP Grabówno
– 557[P]63 SLRt – OSP Brzostowo
– Patrol policji
– Pogotowie energetyczne

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *