Home / Ciekawostki / CZADowa impreza za nami.

CZADowa impreza za nami.

W sobotnie przedpołudnie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pile oraz przedstawicielami jednej z pilskich galerii handlowych,  w ramach kampanii społecznej zorganizowali akcję edukacyjną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność!”.

W trakcie CZADowej imprezy strażacy rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas trwającego sezonu grzewczego. Poruszone zostały tematy dotyczące zarówno zagrożeń jak i obowiązków jakie spoczywają na każdym właścicielu, użytkowniku lub zarządcy obiektów przed sezonem grzewczym.

Strażacy uświadamiali mieszkańców jak groźne są pożary sadzy w kominie oraz jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, zwanego potocznie „czadem” oraz „cichym zabójcom”.

Cała akcja edukacyjna została wcześniej zaplanowana i przygotowana. Strażacy przed galerią ustawili samochody pożarnicze prezentując specjalistyczny sprzęt ratowniczy, a w środku przygotowane zostały atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs w którym można było wygrać czujki tlenku węgla  i dymu ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile.

Aby brać udział w losowaniu czujek wystarczyło wypełnić ankietę i odpowiedzieć na kilka pytań. Co godzinę losowane i wręczane były czujki kolejnym osobom. Podczas czadowej imprezy rozdano ponad 1500 ulotek informacyjnych dotyczących czadu.

W czadowej imprezie uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Pile – bryg. Rafał Mrowiński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysław Pochylski.

Akcja edukacyjna „Czad i ogień. Obudź czujność !” była kolejną formą edukacji społecznej w jaką systematycznie włączają się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile.

mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Foto: Magdalena K

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *